Posted on

KITSENDUS II – veelgi kitsem

Ka sel aastal saabub suvi lillede ja liblikatega, midagi ei jää olemata, mis tulema peab, see tuleb. Head asjad siin elus kipuvad korduma ja nii juhtub ka Mäehansu talus, et meie popup restoran tuleb jälle, seekord parem kui varem.

Meie kitsla on aastaga mõnusasti sisse elatud. Kitsed on hamba ja sarvega järele proovinud kõik nukad ja sakid, et kas on ikka hästi tehtud. On küll hästi, kõik on alles ja püsti. Pererahvas kolib kitsemammid lambalauta, küürib kena hoone puhtaks, lööb betoonpõranda läikima, seab sinna linadega kaetud lauad, seintele sätitakse kaunid fotod veelgi kaunimatest loomadest. Kunstnik Sänk teeb meie kitsla seinale hiiglasliku kitse graffiti ja see on asi, mida peab kindlasti nägema. Laudast viime välja lüpsimasina ning sätime selle asemele pliidi. Tuleb

KITSENDUS II -veelgi kitsem

Kõik on nii nagu mullugi: kits on laual ja laudade vahel, lava peal ja panoraamil.

Sel aastal annab perenaine põlle üle tõelisele tegijale, köögis juhib vägesid peakokk Ave Holm. Tema käe all muutub ka kõige lihtsam toit eriliseks, rääkimata siis hõrgust kitselihast. Vihjeks võib öelda, et külmlaual on talle carpaccio ja magustoiduks toorjuustu pavlovad. Kitseliha, -piim ja -juust on pärit oma laudast, köögiviljadega toetavad toredad naabrid. Avatud on baar.

Perenaine on köögist välja tulnud, näitab loomi ja käsitööd ning räägib külalistele kitselugusid, neid, mida tema ilmunud raamatus ei ole. Küll saavad külalised soetada omale autogrammiga raamatu

„Meie kitsed. Elu kitsenduses, laiendusega lambale.”

Kusagil eel- ja pearoa vahepeal etendub värssdraama „Hunt ja 7 kitsetalle” Sirje Rebase redaktsioonis. Häid asju ei pea muutma ja sumedasse augustiöösse viib meid jälle kitsekarjuse Peep Pihlaku saksofonimuusika.

Üritust on lubanud austada oma kohaloluga ka telestaar Priima.

Järgime oma üritusel hajutatuse nõudeid ja katame laua korraga vaid 60 inimesele. Seetõttu toimub „KITSENDUS II – veelgi kitsem” kahel õhtul, 7. ja 8.augustil. Õhtusööki hakatakse serveerima kell 19, külalisi oodatakse taluga tutvuma kella 18st. Õhtu maksumus ühele on 48.-eurot, kohtade broneerimiseks kirjutage palun perenaisele Marge Salumäele msalumae@gmail.com.

Eelmisel aastal said sada kohta otsa siuhti, tõsistel soovijatel maksab kiirustada!